by Damian 

Magiczna moc dlaczego

0 Comments

Kiedy nie do końca jesteś pewien/pewna tego dlaczego w ogóle masz coś zmieniać, myślisz sobie „może zrobię to, może tamto” – to na ogół nie podejmujesz żadnego działania. Brak wyraźnej świadomości DLACZEGO praktycznie równa się zerowej motywacji do działania.
No dobrze – i co z tego? Mam problem, jest mi źle, niby coś chcę zmienić a nie zmieniam – to co mam robić? Odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego chcę to zmieniać? Dokładnie tak. Świadomość tego DLACZEGO chcesz coś robić jest Twoją motywacją do działania.
Zapewne nie raz byłe(a)ś w sytuacji w której działałe(a)ś konkretnie, energicznie i osiągałe(a)ś rezultaty, pomimo że była to dla Ciebie sytuacja nowa i musiałe(a)s działać w nowy sposób. Nawet jak nie wiedziałe(a)ś jak coś zrobić, okazywało się, że w krótkim czasie udało Ci się uzyskać wiedzę JAK coś zrobić. Nie wiem czy w pełni sobie przypominasz, że w takich sytuacjach bardzo dokładnie i wyraźnie wiesz DLACZEGO podejmujesz konkretne działania.
No tak – ale co w sytuacji, kiedy powinienem/powinnam coś zmienić, nawet wiem jak – a jednak nic nie robię? Przecież wiem DLACZEGO. Czyżby to jednak nie było wszystko?
W takich sytuacjach odpowiedzi na pytanie dlaczego chcesz zmiany w zbyt małym stopniu motywują Cię do działania. I co wtedy? Wtedy warto, żebyś sobie w pełni uświadomił(a):
– Co straciłe(a)ś do tej pory i co tracisz teraz nie podejmując działania?
– Co stracili Twoi bliscy i co stracą jeśli nie podejmiesz działania?
– Zobacz siebie, swoich bliskich, za rok, trzy, pięć lat od teraz; co Ty stracisz jeśli nie podejmiesz działania już teraz? Co stracą Twoi bliscy jeśli nie podejmiesz działania już teraz?
Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, znalezienie odpowiedzi na pytanie JAK rozwiązać problem albo JAK wprowadzić zmiany w życie będzie naprawdę łatwiejsze.
80% sukcesu w działaniu to świadomość DLACZEGO – pozostałe 20% to wiedza JAK tego dokonać. Miej to na uwadze, kiedy bedziesz się następnym razem zastanawiał(a) dlaczego nie chce Ci sie czegoś zrobić…

About the author 

Damian

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subscribe to get the latest updates