by Damian 

Zmiany – ale jak?

0 Comments

Czy na pewno tego chcesz?
Wyobraź sobie negatywne skutki, jakie odczujesz, jeżeli dalej będziesz postępować tak jak teraz. Wyobraź je sobie plastycznie, z detalami, odczuj dokładnie. Zastanów się, jaki wpływ będzie miała kontynuacja tego zachowania dla Ciebie, Twoich bliskich, Twojego zdrowia, samooceny, samopoczucia, wyglądu.
Teraz czas na pozytywne efekty, które odczujesz dokonując tej zmiany. Rozkoszuj się myślą o tym jak wspaniale będziesz się czuć. Wyobraź sobie jak wpływa to na Ciebie, Twoją rodzinę, Twoje zdrowie i samopoczucie. Poczuj tą satysfakcje, energie i radość z dokonania pozytywnej zmiany. Daj poszaleć swojej wyobraźni. Spraw, aby ta wizja była naprawdę wielka, kolorowa, jasna, bliska i pociągająca, w pełni harmonizująca z Twoim wnętrzem. Poczuj to swoimi wszystkim zmysłami. Jak bardzo teraz chcesz dokonać tej zmiany?

Krok po kroku.
Pamiętaj o tym ze wielki cel może być deprymujący. Rozmyślając nad pozytywnymi efektami stworzyłeś jasną i klarowną wizje tego, co chcesz. Osiągniecie tego może wydawać się trudne albo nierealne. Aby cel stał się możliwy do osiągnięcia wyznacz sobie działania, jakie możesz podjąć – krok po kroku. Od najmniejszych. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć to zamiast planować wielka gimnastykę, która w ostatniej chwili Cię przestraszy – zaplanuj kilka ćwiczeń wieczorem, parę skłonów, że będziesz więcej chodzić pieszo. Małe kroki, które z łatwością osiągniesz zachęcą Cię do dalszych działań. Pamiętaj: tak jak dom buduje się po kolei z małych cegiełek, tak Ty z małych elementów buduj drogę do swojego celu.

To jest Twoja droga do zmian.
Porównuj swoje wyniki ze sobą – a nie z innymi. Może ktoś np. chudnie szybciej czy szybciej biega, poszło mu lepiej na teście. Takie porównania mogą być bardzo deprymujące i odbierać chęć do działania. Jest na to jednak kilka sposobów. Przyjrzyj się sobie. Porównaj gdzie byłeś wczoraj, co osiągnąłeś dziś, co poszło Ci lepiej niż wcześniej, czego dokonałeś. Zobaczysz wtedy jak wielkie postępy robisz.

Siła pozytywnych nawyków.
Spraw, aby Twoje nowe pozytywne zachowania stały się nawykami. Pamiętaj ze lepiej codziennie ćwiczyć 15 minut niż raz na tydzień 2 godziny. Lepiej codziennie jeść odrobinę mniej niż raz na tydzień robić wielka głodówkę. Dalej zajdziesz codziennie idąc krok po kroku niż raz na tydzień wykonując wielki skok, a potem znowu stając.

Zmieniaj na lepsze i baw się dobrze…
Pamiętaj, że to ma Ci sprawiać radość. Doceniaj swoje osiągnięcia. Pochwal się za każdy wykonany krok. Ciesz się każdym sukcesem – niech zachęca Cię do dalszego działania. Pamiętaj, że wykonanie jednego małego kroku przybliża Cię do celu i że jest takim samym powodem do dumy i radości jak osiągnięcie celu – w końcu mogłeś jak większość ludzi nic nie robić – a tak jesteś na dobrej drodze do tego, czego pragniesz.

About the author 

Damian

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subscribe to get the latest updates