• 1

Jak zmieniać innych?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Sporo listów przychodzących do mnie zawiera pytania jak kogoś zmienić, jak na kogoś wpłynąć. Osobiście uważam, że największą skuteczność można uzyskać poprzez nabycie w pierwszej kolejności umiejętności wpływania na siebie.

Częsty jest schemat ? nie pasuje mi kogoś zachowanie to ta osoba powinna się zmienić. Takie definiowanie sytuacji przypomina historię Mahometa i góry... Jednak warto pamiętać, że szanse na przyjście góry jak i zmianę tej osoby samej z siebie są bliskie zeru.

Nierzadko słyszę historię - no przecież mówiłe(a)m jemu/jej tyle razy, rozwiązanie jest takie oczywiste. A on(a) nic - ciągle po swojemu i się męczy. I co wtedy? Twój sposób przedstawienia tego "właściwego" rozwiązania nie trafił do tej osoby. Więc albo sobie odpuszczasz albo zmieniasz działania - starasz się lepiej zrozumieć sposób myślenia drugiej osoby i tak zmieniasz swoją propozycje rozwiązania, żeby jednak trafiło.

Im więcej Ty sam(a) wykażesz elastyczności w podejściu tym większe szanse, że pomożesz czy wpłyniesz na drugą osobę.

Innym często występującym podejściem jest np. poznanie pewnych ?tajników? pozytywnego myślenia i zamęczanie otoczenia, że tak warto działać i myśleć. OCZYWIŚCIE, że pozytywne myślenie ma swoje plusy. Jednak zdecydowanie lepsze efekty niż mówienie o tym jest praktykowanie pozytywnego podejścia. Znajdowanie w problemach okazji do rozwoju, myślenie w kategoriach rozwiązania a nie problemu, koncentrowanie się na pozytywnych aspektach życia.

Czyny zdecydowanie lepiej przekonują niż słowa. A jeśli połączysz właściwe działania ze słowami...

No właśnie - właściwe działania. Nie mogę pominąć okazji i nie przypomnieć Ci o możliwości uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przeze mnie. Po prostu wiem, że to jest świetna okazja dla Ciebie na nabycie umiejętności skutecznego działania. Zarówno wpływania na siebie, na swój stan jak i dzięki temu na innych.

Sprawdź tutaj najbliższe szkolenia.

Inspirujące na dziś

Jeżeli coś ma wartość, noś to w sercu. Nie wolno nam porzucać pragnień. To one ożywiają nasza kreatywność, miłość, zapewniają zdrowie i długie życie.
Aleksandr Bogomolec