• 1

Kluczem do szczęścia jest jego odczuwanie bez żadnego powodu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pewien poszukiwacz szczęścia po długich poszukiwaniach dotarł do zapisków zostawionych przez znanego mędrca. Znalazł tam jego odpowiedź skierowaną do podobnego do niego poszukiwacza szczęścia, który zadał pytanie:"Jak to jest być szczęśliwym?".

Mędrzec odpowiedział:"Pewnie nie wyobrażałeś sobie, jakby to było jakbyś czuł szczęscie niezależnie od tego, co się dzieje dookoła Ciebie... Tylko wyobraź sobie siebie za jakiś czas od teraz..., kiedy widzisz siebie ... i po wyrazie swojej twarzy i zachowaniu wiesz, że już masz w pełni szczęście. Wiesz że jest Twoją nierozerwalną częścią.

Jak pozytywnie wpływa to na Twoje życie? Na Twój codzienny dzień? Na Twoje relacje z innymi?

...i dzięki temu, że wiesz, że jest ono Twoją nierozerwalną częścią, to niezależnie od przeciwności losu - idziesz śmiało do przodu i o ile łatwiej Ci obdarować szczęściem innych, po prostu z czystej radości dzielnia się czymś tak wspaniałym jak szczęście, skoro wiesz, że odczuwasz szczęście w sobie teraz jako swoją nierozerwalną część."

Tak odpowiedział mędrzec, a poszukiwacz szczęścia czytając te słowa zaczynał zdawać sobie w pełni sprawę z tego wszystkiego, jednocześnie czując, że słowa te głęboko zapadły w jego serce.

Inspirujące na dziś

Jeżeli coś ma wartość, noś to w sercu. Nie wolno nam porzucać pragnień. To one ożywiają nasza kreatywność, miłość, zapewniają zdrowie i długie życie.
Aleksandr Bogomolec