• 1

Jak zmieniać innych?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Sporo listów przychodzących do mnie zawiera pytania jak kogoś zmienić, jak na kogoś wpłynąć. Osobiście uważam, że największą skuteczność można uzyskać poprzez nabycie w pierwszej kolejności umiejętności wpływania na siebie.

Częsty jest schemat ? nie pasuje mi kogoś zachowanie to ta osoba powinna się zmienić. Takie definiowanie sytuacji przypomina historię Mahometa i góry... Jednak warto pamiętać, że szanse na przyjście góry jak i zmianę tej osoby samej z siebie są bliskie zeru.

Nierzadko słyszę historię - no przecież mówiłe(a)m jemu/jej tyle razy, rozwiązanie jest takie oczywiste. A on(a) nic - ciągle po swojemu i się męczy. I co wtedy? Twój sposób przedstawienia tego "właściwego" rozwiązania nie trafił do tej osoby. Więc albo sobie odpuszczasz albo zmieniasz działania - starasz się lepiej zrozumieć sposób myślenia drugiej osoby i tak zmieniasz swoją propozycje rozwiązania, żeby jednak trafiło.

Im więcej Ty sam(a) wykażesz elastyczności w podejściu tym większe szanse, że pomożesz czy wpłyniesz na drugą osobę.

Innym często występującym podejściem jest np. poznanie pewnych ?tajników? pozytywnego myślenia i zamęczanie otoczenia, że tak warto działać i myśleć. OCZYWIŚCIE, że pozytywne myślenie ma swoje plusy. Jednak zdecydowanie lepsze efekty niż mówienie o tym jest praktykowanie pozytywnego podejścia. Znajdowanie w problemach okazji do rozwoju, myślenie w kategoriach rozwiązania a nie problemu, koncentrowanie się na pozytywnych aspektach życia.

Czyny zdecydowanie lepiej przekonują niż słowa. A jeśli połączysz właściwe działania ze słowami...

No właśnie - właściwe działania. Nie mogę pominąć okazji i nie przypomnieć Ci o możliwości uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przeze mnie. Po prostu wiem, że to jest świetna okazja dla Ciebie na nabycie umiejętności skutecznego działania. Zarówno wpływania na siebie, na swój stan jak i dzięki temu na innych.

Sprawdź tutaj najbliższe szkolenia.

Inspirujące na dziś

Aby cokolwiek dokonać, należy zacząć. Aby zacząć trzeba podzielić swój cel na mniejsze, wykonalne cele i zacząć od pierwszego z nich.
Mark Twain